Kluczowe zalety ultrabooków biznesowych

Dla dzisiejszych czasów charakterystyczny jest pęd życia oraz nieustanny ruch, dlatego praca jest nierzadko wykonywana poza siedzibą firmy. Z tego powodu w ostatnich latach pojawiło się wiele nowoczesnych modeli notebooków mobilnych, umożliwiających wykonywanie obowiązków w kafejce internetowej, na ławce w parku, a nawet w pociągu czy autobusie. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest niezwykle poręczny ultrabook biznesowy.

Sprzęt do zadań specjalnych

Dla dzisiejszych czasów charakterystyczny jest pęd życia oraz nieustanny ruch, dlatego praca jest nierzadko wykonywana poza siedzibą firmyUltrabook biznesowy, taki jak choćby Lenovo ThinkPad L13, wyróżnia się na tle innych notebooków eleganckim i stylowym designem oraz wykonaniem dopracowanym z troską o wszelkie najmniejsze detale. Konstrukcja jest zazwyczaj stworzona z materiałów najwyższej jakości, w tym m.in. metalu, aluminium, szkła, a także włókna węglowego. Dzięki temu odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością i solidnością (brak luzów, skrzypienia itp.). Jednocześnie jest to sprzęt w pełni mobilny, ponieważ waga przeciętnego modelu nie przekracza 1,5 kg, natomiast jego grubość wynosi zaledwie około 18 mm. Przekątna ekranu to w większości przypadków 13 lub 14 cali. Wszystko to powoduje, że ultrabook idealnie wręcz nadaje się do zastosowań pozabiurowych i może być bez obaw używany nawet w trudnych warunkach terenowych czy pogodowych.

Specyfikacja robi ogromne wrażenie

O wyjątkowości omawianego urządzenia świadczy nie tylko jego solidna, a jednocześnie smukła obudowa, ale także wnętrze, obejmujące najnowsze podzespoły dostępne na rynku. Wysoka wydajność oraz kultura pracy jest zagwarantowana poprzez zastosowanie energooszczędnego procesora Intel Core z serii i5 lub i7 (ósmej generacji) o obniżonym napięciu i bardzo niskim współczynniku TDP (ograniczone nagrzewanie i hałas). W wielu sprzętach – przykładem jest choćby Lenovo ThinkPad L13 – montuje się też innowacyjne procesory Intel Core Comet Lake. Oto pozostałe kluczowe zalety ultrabooków przeznaczonych do zastosowań biznesowych:

  • szybkie uruchamianie – dzięki dyskowi SSD i specjalnej technologii ekspresowego wznawiania pracy (np. Rapid Start Technology)
  • duża liczba przydatnych złącz i interfejsów 
  • komfortowa obsługa – zapewniona przez wygodną klawiaturę wyspową (z klawiszami charakteryzującymi się niskim skokiem i podświetleniem) oraz ergonomiczną płytkę dotykową
  • długi czas pracy na baterii – nawet do 11 godzin
  • optymalne bezpieczeństwo danych.
Business obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com