Testujemy laptopy z mocnymi akumulatorami

Od pewnego czasu szukamy komputerów, które mają bardzo mocne baterie, które pozwalają na bardzo długi okres użytkowania bez konieczności ładowania urządzenia z gniazdka. Dziś na nasz stół trafił model Lenovo ThinkPad T490s (www.kuzniewski.pl), który przez producenta został okrzyknięty jednym z najlepszych komputerów w tej kategorii. Jego akumulator wystarcza bowiem aż na 20 godzin użytkowania. Sprawdzamy czy rzeczywiście tak jest.

Energooszczędność przede wszystkim

Od pewnego czasu szukamy komputerów, które mają bardzo mocne baterie, które pozwalają na bardzo długi okres użytkowania bez konieczności ładowania urządzenia z gniazdkaŻaden, nawet najlepszy akumulator nie da nam długich godzin pracy bez podłączenia do gniazdka elektrycznego, jeśli sam komputer nie będzie energooszczędny. Wydawać się może, że Lenovo ThinkPad T490s właśnie taki jest, głównie dzięki zastosowaniu nowoczesnych procesorów Intel Core ósmej generacji. Mogą one pracować w trybie bardzo mocno obniżonego poboru mocy, dzięki czemu nie jest wcale problemem uzyskać te 20 godzin pracy bez ładowania.

Szybkie ładowanie baterii

Oczywiście na tym kwestia pojemnej baterii się nie kończy. Musimy mieć bowiem mieć także możliwość szybkiego jej naładowania. W przypadku Lenovo ThinkPad T490s akumulator ma pojemność 57 watogodzin. Nie jest to mało, dlatego standardowa ładowarka potrzebowałaby nawet kilku godzin na napełnienie baterii w 100%. Na szczęście firma Lenovo tutaj też wyszła klientom na przeciw. Otóż do komputera otrzymujemy specjalną ładowarkę, która ma moc 65 watów i wspiera technologię Rapid Charge. Dzięki niej możemy napełnić baterię od zera do 80% w czasie około godziny czasu. Jeśli więc jesteśmy gdzieś w trasie, na wyjeździe służbowym, czy w delegacji i mamy tylko kilka godzin na naładowanie komputera do pełna, to w przypadku powyższego modelu nie będzie to żaden problem.

Jak możemy się więc przekonać, Lenovo ThinkPad T490s jest jednym z laptopów, które definitywnie można wziąć pod uwagę, jeśli chcemy mieć wydajną baterię i długie godziny pracy bez konieczności podłączania się do gniazdka. Oprócz tego możemy też wykorzystać technologię szybkiego ładowania, dzięki czemu nawet w krótkim czasie naładujemy akumulator prawie do pełna.

 

Obraz z psref.lenovo.com