Lenovo ThinkPad T490s – młodszy brat modelu T490

Dziś na warsztat bierzemy laptopa, którego określić można jako młodszego brata modelu T490 z serii ThinkPad od Lenovo. Jest on przede wszystkim nieco mniejszy, a przede wszystkim lżejszy. Może więc przydać się tym, którzy często muszą zabierać komputer w podróż, zwłaszcza na wyjazdy służbowe – mamy bowiem do czynienia z laptopem biznesowym. Dodatkowo T490s posiada bardzo wydajną baterię, która starcza na grubo ponad 12 godzin pracy bez ładowania.

Podstawowe parametry

Drugą opcją, jaką daje nam Lenovo ThinkPad T490s jest procesor Core i7-8565U, który jest szybszy - może on osiągnąć nawet 4.60 GHzZaczniemy jak zazwyczaj, od sprawdzenia co komputer kryje pod maską. Mamy tutaj dwie opcje wyboru procesora. Obydwa to Intel Core ósmej generacji. Pierwszy z nich jest modelem Core i5-8265U, którego prędkość to 3.90 GHz. Ma cztery rdzenie, więc będzie się na nim dobrze pracowało na wielu aplikacjach jednocześnie. Drugą opcją, jaką daje nam Lenovo ThinkPad T490s jest procesor Core i7-8565U, który jest szybszy – może on osiągnąć nawet 4.60 GHz. Ten również posiada cztery rdzenie. Na płycie głównej zmieści się nawet do 32 GB pamięci operacyjnej RAM.

14 cali i wydajna bateria

Komputer posiada 14-calowy ekran, dzięki czemu nie jest zbyt duży jako całość. Można go bez problemu zabrać ze sobą w podróż. Oprócz tego może jednak spokojnie wyświetlać rozdzielczość Full HD, którą obsługuje. Mamy też opcję wyboru ekranu dotykowego, co jest bardzo ciekawą opcją. Niemniej najbardziej istotnym elementem tego laptopa jest definitywnie bateria. Lenovo ThinkPad T490s może pracować na jednym naładowaniu akumulatora aż do 20 godzin. Jest to jeden z najlepszych wyników wśród wszystkich laptopów na rynku. Aby taki akumulator można było szybko naładować, zastosowano technologię Rapid Charge, pozwalającą na uzupełnienie poziomu od 0 do 80% w czasie jednej godziny.

Czy taki laptop ma szansę namieszać na rynku? Naszym zdaniem będzie definitywnie czymś, co zachwyci niejednego klienta. Właściwie nie ma w nim żadnych istotnych wad, natomiast lista zalet jest długa: mocne procesory, dużo pamięci, ciekawy ekran, niska waga, kompaktowe wymiary, a przede wszystkim bardzo wydajna bateria.

 

Obraz z lenovo.com