Lenovo ThinkPad L590 – bezkompromisowy laptop biznesowy

ThinkPad L590 ma być flagowym laptopem biznesowym w ofercie Lenovo. Ze względu na wagę i wymiary, nie będzie to najbardziej mobilny sprzęt, jednak nadrabia on mocnymi podzespołami oraz stosunkiem jakości i parametrów, do ceny. Komputer określany jest mianem średniopółkowego, jednak powinien on spełnić oczekiwania nawet bardziej wymagających konsumentów.

Klasyczny design

ThinkPad L590 ma być flagowym laptopem biznesowym w ofercie Lenovo

Autor zdjęcia: lenovo.com

Na pierwszy rzut oka, Lenovo ThinkPad L590 prawie nie różni się od swojego poprzednika, modelu 580. Klasyczne, ostre linie zakończone delikatnymi zaokrągleniami, czerwone akcenty oraz znane od bardzo wielu lat logo ThinkPad, wyglądają niemalże identycznie, jak poprzednia generacja. Po bliższym przyjrzeniu, zauważyć można jednak nieco mniejsze ramki, oraz nieznacznie lepsze zagospodarowanie przestrzeni na klawiaturę. Układ portów, oraz kąty otwarcia klapy pozostają niemalże bez zmian. Wagowo, komputer będzie lżejszy o ok. 10%, jest też smuklejszy o ok 19%. Warto jednak zauważyć, że bryła jest nieco mniej jednolita, stąd też na pierwszy rzut oka, nie zauważymy tej różnicy.

Parametry

W najmocniejszej wersji, Lenovo ThinkPad L590, znajdziemy aż 32 GB szybkiej pamięci operacyjnej. Możliwa jest również konfiguracja, wspierającą technologię Intel® vPro™. Możliwe jest również wyposażenie notebooka w dysk SSD M.2 o pojemności do 2 TB. Co ciekawe, opcjonalnie można komputer wyposażyć również w dedykowaną kartę graficzną od AMD. Opcja taka dość negatywnie wpłynie na wagę laptopa, jednak umożliwi bardzo wydajną pracę. W tej konfiguracji, komputer może zainteresować fotografów, gdyż umożliwi ona pracę na dużej ilości plików RAW, bez spadku wydajności. System chłodzenia pozostał bez zmian, nie znajdziemy tutaj żadnej rewolucji, jednak jest to rozwiązanie sprawdzone i stabilne.

Matryce, dostępne są w dwóch konfiguracjach:

  • matowe Full HD
  • matowe full HD z IPS

Szczególnie ta druga opcja zadowoli ludzi pracujących na plikach graficznych. Czystość obrazu oraz oddanie koloru sprawi, że konkurencja zostanie daleko w tyle. Prawdopodobnie, jakiś czas po premierze, Lenovo udostępni również opcję z matrycą UHD, jednak oficjalnie nie została taka informacja jeszcze przekazana.