Jak wybrać laptopa do pracy?

Korzystanie z laptopa i internetu stały się technologiami, z których korzysta się każdego dnia. Ponadto laptopy stały się powszechnym narzędziem do pracy. Już praktycznie w każdym zakładzie pracy można odnaleźć co najmniej jedno urządzenie komputerowe. Jednakże decydując się na sprzęt komputerowy, który sprawdzi się przede wszystkim w pracy trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. 

Jakiego laptopa do pracy wybrać?

Korzystanie z laptopa i internetu stały się technologiami, z których korzysta się każdego dnia

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wybór laptopa roboczego nie jest wcale prosty. Baczną uwagę trzeba zwracać na wiele elementów. Praca z laptopem powinna być przede wszystkim wygodna i niczym nieskrępowana. By tak było laptop musi być urządzeniem dającym wydajność na odpowiednio wysokim poziomie. By tak było sprzęt musi być wyposażony w dobry procesor. Powinien posiadać on minimum 4 fizyczne rdzenie. Oczywiście im więcej tym lepiej. Ponadto istotny element stanowi pamięć RAM, której za mała ilość może spowodować znaczny spadek ogólnie rozumianej wydajności. Przyjęło się, że 8 GB pamięci to ilość w pełni wystarczająca. Jednakże dołożenie dodatkowej kości pamięci da zapas na przyszłość. Nieco mniejszy wpływ na wydajność może mieć dysk. Laptopy wyposażone w dysk SSD mogą znacznie szybciej przesyłać czy zapisywać dane. Lwia część laptopów może zostać wyposażona w zewnętrzną kartę graficzną, która stanowi dodatkowe wsparcie i może zostać wykorzystana w typowo profesjonalnych zadaniach.

Oprócz podzespołów, które odpowiadają za wydajność warto także spojrzeć na inne aspekty w laptopie. Należą do nich między innymi bateria czy wyświetlacz. Wydajna bateria daje możliwość długiego korzystania z laptopa bez konieczności ładowania. To szczególnie przydatne jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju wyjazdy służbowe. Ponadto laptop powinien być solidnie obudowany, zapewniając bezpieczeństwo i ochronę.

Model

Ciekawszym z modeli, na który warto zwrócić uwagę jest Lenovo ThinkPad P72. Laptop ten sprawdza się głównie w zadaniach biurowych. Posiada on czterordzeniowy procesor Core. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by jednostka została wyposażona w procesor mający aż 6 rdzeni. Ponadto laptop posiada kartę graficzną Quadro P5200, co stanowi odpowiednik GTX-a 1080. Laptop o przekątne 17,3 cala obsługuje rozdzielczość Full HD. Jeśli zaś chodzi o pamięć RAM to może zostać ona rozszerzona aż do 128 GB. Lenovo ThinkPad P72 to sprzęt przystosowany do pracy.